Šviesa ir žodis

2018 m. vasario 24 d.

Tamsiausiu metų laiku uždegti žvakes ir skaityti knygą - tai pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės, vykstančios kiekvieną rudenį daugelyje šiaurės Europos šalių, idėja. Lapkričio 13-17 dienomis šią savaitę įvairiais renginiais minėjo ir mokyklos-daugiafunkcio centro biblioteka. Garsiniuose skaitymuose žibant žvakelėms dalyvavo 1-3 klasių mokiniai. Tačiau vaikai ne tik klausėsi šiaurės šalių rašytojų kūrinių, jie turėjo atlikti ir įvairias užduotis.

1a klasės mokinukai, išklausę istoriją apie Pepę Ilgakojinę, turėjo atlikti jiems pradinių klasių mokytojos metodininkės Ilonos Jesevičienės paruoštas teksto suvokimo užduotis. Trečiokai noriai klausėsi bibliotekininkės skaitomos ištraukos iš A. Lindgren knygos „Ronja plėšiko duktė“, o po to, padedant pradinių klasių mokytojai metodininkei Zitai Skatikienei, rinko informaciją ir pristatinėjo šiaurės šalis. Antrokai, vadovaujami pradinių klasių mokytojos metodininkės Nijolės Janonytės, grupėmis piešė iliustracijas Tuvės Janson knygai „Mažieji troliai ir didysis potvynis“. Na, o 1b klasės mokiniai susipažino iš karto su dviem A. Lindgren knygų herojais – Karlsonu bei Pepe ir kuriam laikui tapo knygų viršelių kūrėjais, o jiems talkino pradinių klasių mokytoja Margarita Paulauskienė.