”Sveikas stuburas-taisyklinga laikysena”

2018 m. vasario 24 d.

Sveikata taip pranoksta visas kitas gyvenimo gėrybes, kad visai sveikas skurdžius laimingesnis už sergantį karalių. [Artūras Šopenhaueris]

Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai rodo, kad vaiko sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įpročiai susiformuoja iki trejų metų. Nuo 2017 metų rugsėjo mėnesio „Nemuno“ m-dc-„Sveiko maisto mokykla“.

Kas mėnesį įstaigoje vyksta sveikos mitybos veiklos. Vasario mėnesį vyko įvairios veiklos apie pieno produktus, o kad pieno produktai išties turėtų nauda būtina ir sportuoti. „Vaikų mitybos ekspertė LSU docentė Daiva Vizbaraitė įsitikinusi, kad nėra tokių produktų, kurie vaikams pakeistų svarbiausią kalcio šaltinį – pieno produktus. Žmogaus skeletas susiformuoja iki maždaug 16-20 metų amžiaus. Kalcis ir vitaminas D bus nieko verti, jeigu vaikas nebus fiziškai aktyvus, nesportuos, taip teigia LSU profesorius Arūnas Emeljanovas.

Organizmas natūraliai reaguoja į fizinį krūvį kaip į signalą, kad reikia stiprinti kaulus. Dėl to labai svarbu, kad vaikai sportuotų. Fiziškai neaktyvaus vaiko organizmas dalį gaunamo kalcio tiesiog pašalina iš organizmo.