Aš - Lietuvos pilietis

Jau kurį laiką Kauno „Nemuno“ mokyklos mokiniai ir mokyklos darbuotojai gyveno tautiniu ritmu. Mažieji mokyklos mokiniai vasario 21-ąją su mokytojomis smagiai šoko lietuvių liaudies šokį „Šiaudų batai“, tuo tarpu vyresnieji sveikino Lietuvą savo spalvingomis mintimis, demonstravo žinias protų mūšyje „Lietuvai – 99“.

Mokiniai dalyvavo ir tautiškiausios klasės konkurse. Jau keletą savaičių 5-9 klasių mokiniai kūrė ir filmavo tautinį meną reprezentuojančius filmukus. Čia buvo šokami lietuvių liaudies šokiai, dainuojamos dainos, skaitomos pačių mokinių sukurtos eilės Lietuvai, pristatomas tautinis kostiumas, sukurtas reportažas apie Lietuvos tradicinį paveldą – duoną. Kiekviena klasė kūrybiškai atskleidė skirtingas, savitas lietuvybės formas. Akcijos dieną mokyklos darbuotojų komisija vertino mokinių kurtus paveikslus Lietuvai, žinias apie Lietuvą ir tautiškumą atskleidžiančius filmukus. Mokiniai ir patys turėjo galimybę balsuoti už labiausiai patikusį pasirodymą. Mokinių manymu, pati tautiškiausia klasė – 6, tuo tarpu komisijos vertinimai buvo palankiausi 8a klasei. Visos kitos klasės taip pat buvo nominuotos ir apdovanotos. Džiaugiamės, jog projektas – akcija „Aš – Lietuvos pilietis“ paskatino mus, mokyklos bendruomenės narius, susivienyti, pasidžiaugti savo tautiškumu, prisiminti ir įvertinti savo patriotines, vertybines, pilietines nuostatas.
Papildomo ugdymo organizatorė, Rasa Rudaitienė

  • Created on .
  • Last updated on .