Pirmasis Švento Jokūbo kelio Lietuvoje jaunųjų ambasadorių piligriminis žygis

2022 m. birželio 27 d.

2022-06-22 saulėtą rytmetį 68 Kauno "Nemuno" mokyklos 5-8 klasių mokiniai, vedami direktorės V.Žiūraitienės ir 7 mokytojų, pajudėjo į pirmąjį Švento Jokūbo kelio Lietuvoje jaunųjų ambasadorių piligriminį žygį.Ši jaunųjų ambasadorių estafetė šiemet skiriama solidarumui su kovojančia Ukraina ir Šventiesiems Jokūbo metams.


Neilgas (11,6 km) maršrutas buvo kupinas naujų potyrių ir išbandymų: teko kirsti du tiltus per Nemuną, įveikti ūksmingą Panemunės šilą, susipažinti su Vilkaviškio vyskupijos Aukštosios Panemunės Švč. Mergelės Marijos vardo parapija ir išklausyti klebono palaiminimą. Nemažai fizinių jėgų prireikė įveikti įkalnes, griovas ir stačius laiptus, kol pasiekė Mons Pacis kalną, kur galėjo atsikvėpti ketvirtą šimtmetį ošiančių liepų pavėsyje ir grožėtis Europos brandžiojo baroko šedevru - Pažaislio vienuolynu. Ekskursinė pažintis po vienuolyno erdves ir paslaptingus požemius, pokalbiai apie istorijos peripetijas ir kamaldulių bei kazimieriečių dvasingąjį pasiaukojimą jauniesiems piligrimams sukėlė nuostabos ir susižavėjimo, privertė susimąstyti apie asmeninio gyvenimo siekius.
Švč.Mergelės Marijos Apsilankymo pas Elžbietą vardo bažnyčioje mokiniai dėkojo Aukščiausiajam ir savo mokytojams, lydėjusiems juos kelionėje. Įteikti Švento Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių sertifikatai liudys apie patirtį įveikti kliūtis, bendražygių paramą, vaikų ryžtą eiti pažinimo ir savirealizacijos keliu.