Naujienos

Tarptautinis mokinių projektas "Common roots"

2024 m. birželio 7 d.

Š. m. birželio 2-6 d. mūsų mokyklos ir Lenkijos Halinovo mokyklos moksleiviai įgyvendino bendrą tarptautinį projektą "Common roots" (Bendros šaknys). Projektas skirtas gilinti mokinių istorines, kultūrines ir kalbines žinias apie Lietuvos ir Lenkijos bendrą paveldą, taip pat skatinti tarpkultūrinį supratimą ir bendradarbiavimą. Savaitės trukmės vizitas buvo suplanuotas įvairiomis veiklomis ir patyrimais. Projektas prasidėjo mokinių susitikimais, kurių metu jie susipažino ir pasirinko tyrimo temas susijusias su abiejų šalių istorija, kultūra bei tradicijomis. Mokiniai dirbo grupėse, rinko informaciją ir rengė pateiktis. Projekto metu dalyviai vyko į edukacines išvykas po Vilnių ir Trakus, kur aplankė svarbiausias istorines vietas ir dalyvavo edukacinėse programose.

Šeimos diena mūsų mokykloje

2024 m. gegužės 31 d.

Šeimos diena mūsų mokykloje – tai kasmetinis renginys, suburiantis mokinius, tėvus ir mokytojus. Šiemet šventė vyko gegužės 30 dieną, o visų dėmesį pritraukė vaikai, kurie savo pasirodymais džiugino susirinkusius tėvus. Pirmieji scenoje pasirodė pradinukai, kurie sužavėjo visus nuotaikinga daina apie šeimą ir draugystę.  Po dainų sekė šokių pasirodymai, kuriuose vaikai demonstravo įvairias šokio technikas, nuo liaudies šokių iki modernių choreografijų.

Mokyklos dovana 5–8 klasių puikiai besimokantiems mokiniams

2024 m. gegužės 22 d.

"Nemuno“ mokyklos dovana 5–8 klasių puikiai besimokantiems mokiniams – įspūdžių ir naujų žinių kupina išvyka į Kėdainius ir Krakes, įgyvendinant The Olga Lengyel Institute (TOLI) projektą „Stereotipai ir Realybė“!
Smalsūs nemuniečiai, kulniuodami Kėdainių senamiesčiu, domėjosi žydų gyvenimu įvairiuose miesteliuose, susipažino su skirtingais Lietuvos istorijos etapais bei Antrojo pasaulinio karo metu vykdytu holokaustu. Tuomet dalyvavo edukacijoje „Daugiakultūris Kėdainių kraštas“, „Štetlas ir tradicijos“, kur per įdomiai parengtas užduotis narpliojo specifinės žydų šventės – šabo – tradicijas ir papročius. Edukacijos metu mokiniai geriau pažino skirtingų kultūrų ir religijų žmones.

Kauno miesto 6 ir 8 klasių mokinių anglų kalbos olimpiada

2024 m. gegužės 20 d.

Balandžio mėn. Vytauto Didžiojo universiteto klasikinio ugdymo mokykloje ir Kauno technologijų universiteto Vaižganto progimnazijoje vyko Kauno miesto 6 ir 8 klasių mokinių anglų kalbos olimpiada. Džiaugiamės sulaukę rezultatų!

Mokyklų bendradarbiavimas

2024 m. gegužės 20 d.

Mokyklų bendradarbiavimas yra esminis veiksnys kuriant turtingą ir įkvepiančią mokymosi aplinką.
Norime pasidžiaugti nauja draugyste!
Smagu, kad į mūsų mokyklos organizuotą gerosios patirties renginį „Įtraukties ir universalaus dizaino įgyvendinimas pradinėse klasėse“ atvyko Alytaus Senamiesčio pradinės mokyklos ir Vievio Jurgio Milančiaus pradinės mokyklos vadovės ir pedagogai.

Tarptautinė šeimos diena

2024 m. gegužės 20 d.

Šeima - koks gražus šis žodis ir kokią didelę reikšmę turi kiekvieno mūsų gyvenime. Gegužės 15 - tą dieną minima Tarptautinė šeimos diena

Tautinė popietė „Liaudiškos muzikos pynė"

2024 m. gegužės 20 d.

Gegužės 15 d. mūsų mokykloje vyko 5-8 klasių mokinių tautinė popietė „Liaudiškos muzikos pynė“.  Tai buvo ypatinga ir šventiška diena, kuri sukvietė visus 5-8 klasių mokinius, mokytojus  į bendrą renginį, skirtą puoselėti ir saugoti lietuvių tautinę kultūrą bei muziką. Popietės metu kiekviena klasė paruošė ir pristatė savo pasirinktą lietuvių liaudies dainą. 3 a klasės mokiniai mokė savo didžiuosius draugus  tradicinių lietuvių liaudies šokių žingsnelių.

Anglų kalbos dieną

2024 m. gegužės 20 d.

Minėdami balandžio 23 d. švenčiamą Anglų kalbos dieną 5-8 klasių mokiniai rengė projektus apie anglakalbes šalis. Kokios įdomios virtualios kelionės renkant informaciją apie skirtingus pasaulio kraštus!

Auksinė statulėlė ir asmeninė nominacija už senelio sporto pasiekimų išsaugojimą

2024 m. gegužės 3 d.

Balandžio 30 d. Lietuvos sporto muziejuje vyko rašinio konkurso „Olimpiniai startai ir pergalės“ apdovanojimai, į kuriuos buvo pakviestas ir „Nemuno” mokyklos 7a klasės mokinys Simas Čiurinskas. Simui didžiausias olimpietis buvo, yra ir liks jo a. a senelis, kuriam ir skyrė savo rašinį.

Dirbtuvėse ,,Švaros draugai

2024 m. balandžio 29 d.

Trečių klasių mokiniai dalyvavo edukacinėse - kūrybinėse dirbtuvėse ,,Švaros draugai. Muilo gamyba Raudondvario dvare". Čia sužinojo muilo atsiradimo istoriją. Susipažino su muilo gaminimo amatu. Kaip tikri muilo ekspertai, savo muilo masei kūrybiškai maišė ir derino spalvas bei kvapus.

Balandžio 24-osios popietę „Nemuno“aktų salė ūžte ūžė

2024 m. balandžio 29 d.

Balandžio 24-osios popietę „Nemuno“ mokyklos aktų salė ūžte ūžė ir skambėjo nuo dar neregėtų nemuniečių šokių pasirodymų – pradedant pradinukais (1–4 klasės) ir baigiant vyresnėliais (5–8 klasės).

Naktinio bėgimo nugalėtoja

2024 m. balandžio 17 d.

Balandžio 13 d. vyko naktinis bėgimas Joniškėlio dvaro takais.

Sveikiname 8 klasės mokinę laimėjusią aukso medalį

2024 m. balandžio 17 d.

Sveikiname 8 klasės mokinę Danielę Latoškinaitę

Dalyvavimas anglų kalbos viešojo kalbėjimo konkurse „Empowering Voices“

2024 m. balandžio 10 d.

Mūsų mokyklos mokinės Gabija (6 klasė) ir Danielė (8 klasė) dalyvavo Kauno bendrojo ugdymo mokyklų 5–8 klasių mokinių anglų kalbos viešojo kalbėjimo konkurse „Empowering Voices“, kuris vyko Kauno Karalienės Mortos mokykloje.

Pasaulinė pinigų savaitė

2024 m. balandžio 10 d.

Mūsų  mokyklos šeštokai prisijungė prie Pasaulinės pinigų savaitės, kurios šūkis buvo „Apsaugok savo pinigus – užsitikrink ateitį“. Šeštokai lankėsi Lietuvos banko rūmuose, kur pabuvojo buvusio Ministro Pirmininko Augustino Voldemaro apartamentuose su 8 m aukščio kupolu;

Gimtosios kalbos renginys-varžytuvės „Kalba gimtoji lūposna įdėta“

2024 m. balandžio 10 d.

Kovo 22 dieną Nemuno mokykloje vyko Gimtosios kalbos renginys-varžytuvės „Kalba gimtoji lūposna įdėta“.
7 klasės renginio vedėjai Saulė Rutavičiūtė ir Timas Vengalis nestokojo geros nuotaikos bei įdomių užduočių, o Nora Cicėnaitė deklamavo savo kūrybos eiles – „Lietuviškas žodis“ ir „Pamiltoji tėvynė“.
5–8 klasių mokiniai varžėsi smagiose „Žaibo“ turnyro, Pabirusių žodžių, Tarmių, Patarlių vaidybos-spėjimo ir Kalbos margumynų rungtyse. Sirgalių taip pat laukė linksmos užduotys.

STEAM konkursas

2024 m. balandžio 10 d.

6 klasės mokiniai dalyvavo Kauno moksleivių techninės kūrybos centro organizuotame mokslo, technologijų, inžinerijos, kūrybos ir matematikos įgūdžių reikalavusiame STEAM konkurse. Mokiniai pagal schemą turėjo surinkti veikiančią elektros grandinę;

Edukacijoje "Velykinio kiškio dirbtuvės“

2024 m. balandžio 10 d.

Kovo 18 d. antrokai dalyvavo  VDU Botanikos sodo edukacijoje ,,Velykinio kiškio dirbtuvės“. Stebėjo ir grožėjosi Įvairiaspalviais skirtingų dydžių drugeliai oranžerijoje.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

2024 m. balandžio 10 d.

Šiandien mes, nemuniečiai, minėjome 34-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos metines. Ryte dalyvavome šv. Mišiose Kauno arkikatedroje bazilikoje.

Suartėjančia Lietuvos valstybės atkūrimo diena!

2024 m. balandžio 10 d.

Praūžus mokykloje Užgavėnėms ir Meilės dienai sulaukėme mums, lietuviams, labai svarbios tautinės šventės.

Su meilės diena!!!

2024 m. balandžio 10 d.

Laimingi vaikai kasdien-"Nemuno" darželio ir  mokyklos šūkis. Kaip gera žinoti, kad jis ne popierinis. Jis tikras, gyvas kiekvieno pedagogo širdyje.

Trečiokai velnių muziejuje

2024 m. balandžio 9 d.

Artėjant šelmiškiausiai ir kūrybiškiausiai lietuvių tautos etnografinei šventei Užgavėnėms, trečių klasių mokiniai apsilankė A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje - Velnių muziejuje, kur saugoma gausybė velniukus vaizduojančių kūrinių, suvenyrų, kaukių. Mokiniai susipažino su Užgavėnių šventimo kilme bei prasme, šios šventės tradicijomis, užgavėniautojų kaukėmis.

"Pasaulinė sniego diena"

2024 m. balandžio 9 d.

Kasmet ,,Nemuno“ mokyklos mokiniai dalyvauja projekte ,,Pasaulinė sniego diena". Šiemet sausio 22 – vasario 10 dienomis taip pat netrūko gerų emocijų ir idėjų.

Meninio skaitymo konkursas anglų kalba „Blow, blow the winter wind“

2024 m. balandžio 9 d.

Vasario 7d. Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazijoje vyko Kauno miesto 3-8 klasių meninio skaitymo konkursas anglų kalba „Blow, blow the winter wind“.

Sveiki ne tik receptai, bet ir pagal juos pagaminti patiekalai

2024 m. balandžio 9 d.

2b klasės mokiniai mokėsi lietuvių kalbos pamokoje parašyti patiekalo receptą - paaiškinimą, domėjosi, ką valgyti yra sveika. Vaikai sumanė, ne tik užrašyti receptą, bet pagal jį pagaminti patiekalą, jį pristatyti klasės draugams ir pavaišinti. Įgyvendinti sumanymą padėjo tėveliai. Sausio 22 d. į ,,Sveiko maisto“ pamoką pasikvietėme sveikatos priežiūros specialistę Ingridą Jankauskienę.

Užgavėnės kitaip

2024 m. balandžio 10 d.

Užgavėnės kitaip 😊 8-tokai atsisveikino su žiema aktyviai dalyvaudami fizinio lavinimo pamokoje ir klasės valandėlėje kitoje aplinkoje - Kauno ledo rūmuose.

Užgavėnės "Nemune"

2024 m. balandžio 10 d.

Vasario 13 d. Nemune buvo galima sutikti įvairių mitinių būtybių, kurios stojo į kovą su žiema, ją nugalėjo ir dabar su nekantrumu laukia atjosiančio pavasario. Į velnius, raganas, čigones ir kitus personažus įsikūniję 5-7 klasių mokiniai dalyvavo Užgavėnių dirbtuvėlėse, mokėsi populiarių dainų bei šokių,

Saugaus interneto savaitė 2024

2024 m. balandžio 10 d.

Vasario 6-8 dienomis buvo minima Saugaus interneto savaitė 2024, kurios metu Nemuno mokiniai dalyvavo respublikinėje atviroje nuotolinėje pamokoje ,,Ar DI pakeis žmogų?". Mokiniai ne tik sužinojo, kokiose srityse naudojamas dirbtinis intelektas,

Būsimų pirmų klasių mokytojos Nijolė ir Jūratė kviečia

2024 m. balandžio 9 d.

Mums labai patinka draugauti! Būsimų pirmų klasių mokytojos Nijolė ir Jūratė pakvietě "Žuvinto" l/d., "Obelělės" l/d., ir "Šaltinélio" l/d. priešmokyklinukus susipažinti ir visiems kartu pažiūrėti spektaklį Joniukas ir Grytutė".

Karjeros galimybės

2024 m. sausio 26 d.

Šią savaitę mūsų mokykloje lankėsi VŠĮ užimtumo centro direktorė Gabrielė Markūnaitė- Petrikė. Dalinosi centro įkūrimo patirtimi, pasakojo apie centre vykdomas veiklas, savanorystę.

Knygų Kalėdos

2023 m. gruodžio 11 d.


Artėjant gražiausioms metų šventėms mūsų pirmokai ir antrokai lankėsi „Molo“ prekybos centre esančiame knygyne „Pegasas“, kuriame galėjo įsitikinti, kad Kalėdos ir čia labai laukiamos, o knyga tikrai yra labai šauni dovana. Darbuotojos Gabija ir Dainora papasakojo, kas nutinka knygai iki ji pakliūna į savo vietą lentynoje ir ką visą dieną veikia knygyno darbuotojas.

Prienų krašto muziejaus edukacijose

2023 m. gruodžio 11 d.

Prienų krašto muziejaus edukacijose antrokai susipažino su vienais seniausių bitininkystės ir žvakininkystės amatais. Sužinojo, kokios šių amatų paslaptys keliaudavo lūpomis iš kartos į kartą. Pasitelkę ištvermę ir susikaupimą, susėdę magišku ratu ir mėgaudamiesi raminančiais natūralaus vaško kvapais, tradiciniu būdu kiekvienas nusiliejo savo žvakelę.

Knygų pristatymo konkurse

2023 m. gruodžio 11 d.

Lapkričio pabaigoje Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija organizavo knygos pristatymo konkursą Lietuvos mastu.

Tautinė popietė "Liaudiškos muzikos pynė"

2023 m. gruodžio 11 d.

Lapkričio 29 d. mūsų mokyklos 1- 4 klasių mokiniai, mokytojai, tėveliai susirinko į tautinę popietę "Liaudiškos muzikos pynė". Mokiniai dainavo lietuvių liaudies daineles pritariant akordeonui ir kanklėms, šoko lietuvių liaudies šokius ir žaidimus.

Tarptautinė nerūkymo diena mokykloje

2023 m. lapkričio 28 d.

Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį yra minima Tarptautinė nerūkymo diena. Mūsų mokykloje jau tapo tradicija šią dieną paminėti organizuojant 5–8 klasių mokinių komandų konkursą „Noriu augti sveikas“.

Kinologų apsilankymas mokykloje

2023 m. lapkričio 21 d.

Mokykloje lankėsi kinologė, veislyno “Nemuno vingis” įkūrėja, Lina Kišonytė ir jos augintinė, daugkartinė parodų nugalėtoja, Diva. Edukacijoje dalyvavo 5-8 klasės mokiniai, jos metu buvo pasakojama kaip tinkamai elgtis su šunimis, nuo ko reikėtų pradėti norint tapti kinologu.

6-8 klasių mokinių dalyvavimas konkurse „Tvarios ateities lyderiai“

2023 m. lapkričio 19 d.


2023 m. spalio 24 d. 6-8 klasių mokiniai dalyvavo Kauno miesto ugdymo įstaigų 1-12 klasių mokinių konkurse „Tvarios ateities lyderiai“, skirtame klimato kaitos savaitei paminėti, gilintimokinių gamtamokslines žinias, skatinti ekologines idėjas, stiprinti tvarumo žalesnei Lietuvai sampratą.
Aplinkosauginis konkursas vyko Kauno Tado Ivanausko Zoologijos muziejuje. Mokiniams buvo skirtas laikas įvairioms aktyvioms užduotims atlikti.

Lapkričio 16 d. mokykla minėjo Tolerancijos dieną.

2023 m. lapkričio 17 d.

Lapkričio 16 d. mokykla minėjo Tolerancijos dieną. Kadangi šių metų tolerancijos dienos simbolis buvo žibintas, pradinių klasių mokiniai gamino popierinius žibintus.
O 5-7 klasių mokiniai kartu su auklėtojomis ir dailės mokytoja gamino žibintus iš antrinių žaliavų. Ankstus rytas prasidėjo savo gamintų žibintų uždegimu ir mintimis apie šios dienos svarbą.

Išvyka į stiklo galeriją

2023 m. lapkričio 17 d.

"Pelėdžiukų"studijos vaikai lankėsi stiklo galerijoje.Meninkė papasakojo apie stiklo apdirbimo būdus, apžiūrėjome meninkės kurtus stiklo dirbinius.

Šiaurės šalių literatūros savaitė

2023 m. lapkričio 17 d.

Šiaurės šalių literatūros savaitė
Lapkričio 13-17 dienomis vyko tradiciniai Šiaurės šalių literatūros savaitės renginiai. Šį kartą žibant žvakelėms skaitėme ištraukas iš A. Lindgren knygų „Mūsų visų Madikė“ ir „Lota iš Pramuštgalvių gatvės“

Akcija „ Vaišinu draugą rudens gėrybėmis“

2023 m. spalio 26 d.

Krinta lapas uosio,
Krinta lapas klevo —
Dėdė rudenėlis
Žemėn atkeliavo.
„Nemuno“ mokykla yra sveiko maisto mokykla. Šiandien pirmokai ne tik aptarė daržovių ir vaisių naudą žmogaus organizmui, susidomėję tyrinėjo šių gėrybių išvaizdą, spalvą, dydį,kvapą, bet ir dalyvavo skaniausios daržovės rinkimuose.

2023 M. MENINIO SKAITYMO KONKURSO LAUREATAI

2023 m. spalio 26 d.

Šį rudenišką penktadienį Kauno IX forto muziejuje skambėjo jautrūs, tylias sienas ir širdis paliečiantys žodžiai – vyko kasmetinis moksleivių meninio skaitymo konkursas. Skaitovus vertino literatūrologas, rašytojas dr. Regimantas Tamošaitis (vertinimo komisijos pirmininkas), režisierė Agnė Sunklodaitė (Agne Sunklodaite) ir Kauno IX forto muziejaus direktoriaus pavaduotoja muziejininkystei dr. Lina Kasparaitė-Balaišė.

Lietuvių liaudies muzikos pažintis Tautinės muzikos skyriuje

2023 m. spalio 26 d.

6-7 klasių mokiniai praplėtė žinias apie lietuvių liaudies muziką Tautinės muzikos skyriuje. Edukacijos metu mokiniai mokėsi dainuoti lietuvių liaudies sutartinę, pažino įvairius muzikos instrumentus, išbandė interaktyvias pramogas - rengė savo muzikinius numerius, mokėsi lietuvių liaudies šokių. Smagų darbą užbaigėme pietumis vaikų pamėgtame Macdonalde.

Tarptautinė Saugaus eismo diena

2023 m. spalio 26 d.

Spalio 13-ąją, pirmokai smagiai ir atsakingai paminėjo tarptautinę Saugaus eismo dieną. Vaikų saugaus eismo kompetencija buvo ugdoma per įvairias veiklas, panaudojant įvairius pažintinius ir praktinius ugdymo būdus ir metodus. Smagi žaidybinė veikla, vaidybinė, pažintinė veikla padėjo pasikartoti eismo taisykles.

Šiemet prisidėjome prie socialinės akcijos „Žalia šviesa gyvenimui!”

2023 m. spalio 12 d.

Spalio 10-ąją minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Šiemet prisidėjome prie socialinės akcijos „Žalia šviesa gyvenimui!” Žalia yra vilties, gyvybės spalva, ji reiškia gyvenimą ir norą rūpintis savimi ir artimaisiais.

Šypsenų diena

2023 m. spalio 11 d.

Šiandien, tarptautinę šypsenos dieną, 1-okai mokyklos kiemą ir klases papuošė šypsenomis.

Šeštokų dalyvavimas „Robotų Anatomija“

2023 m. spalio 11 d.

Spalio 6 d. 6 klasės mokiniai dalyvavo respublikinėje nuotolinėje anglų kalbos pamokoje „Robotų Anatomija“, kurios metu siekė sujungti STEAM ugdymą su anglų kalbos žinių lavinimu,

Mokytojo diena

2023 m. spalio 11 d.

Mokytojo diena mūsų mokyklos pedagogų kolektyvui vakar prabėgo labai prasmingai ir turiningai. Nuo ankstyvo ryto mus sveikino mokiniai, dovanodami savo rankomis sukurtus darbus. Popietėje eilėmis mus sveikino 4b klasės mokiniai ir jų mokytoja Jūratė Narbutienė.

Informacinis renginys mokiniams ir jų tėveliams „Savanorystė – savęs pažinimui ir gebėjimų išbandymui“ Lietuvoje ir užsienyje

2023 m. spalio 19 d.

Savanorystė – tai altruistinė veikla, kuri tapatinama su žmogaus laisva valia atlikti visuomenei naudingą darbą, už tai negaunant jokio finansinio pelno. Savanoriškos veiklos formos ir sritys gali būti pačios įvairiausios – nuo pagalbos senyvo amžiaus žmonėms, vaikų socializacijos ugdymo dienos centruose, iki daugiatūkstantinių protestų organizavimo, aplinkos tvarkymo akcijų ar gyventojų švietimo ir sąmoningumo ugdymo plačiąja prasme. Savanoriu gali tapti kiekvienas, kuris nori padėti aplinkiniams ir kuris suvokia savanoriško darbo tikslingumą ir prasmę.

Kauno miesto mokinių piešinių ir fotografijų konkurse ,,Šv. Pranciškus - gyvūnų globėjas''

2023 m. spalio 5 d.

Kauno miesto mokinių piešinių ir fotografijų konkurse ,,Šv. Pranciškus - gyvūnų globėjas'' dalyvavo trys mūsų mokyklos mokiniai. Gabrielė Malinauskaitė, Danielė Latoškinaitė ir Jokūbas Aleinikovas. Laureatų apdovanojimas vyko spalio 4 d. (trečiadienį) 15 valandą. Kauno Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčioje.