Klaida

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but latvija2016 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

„Mokomės iš kaimynų latvių“

Balandžio 20 d. Kauno kvalifikacijos centre buvo sukurtas BMT1. Į besimokančių mokyklų tinklą įsitraukė Kauno ikimokyklinės įstaigos: „Šilinukas“, „Čiauškutis“, „Obelėlė“, „Eglutė“,„Šaltinėlis“ ir „Nemuno“ mokyklos-daugiafunkcio centro ikimokyklinio ugdymo skyrius.

6 įstaigos susijungusios į BMT1 pradėjo savo veiklą gegužės 13 dieną išvykdamos į seminarą-edukacinę kelionę į Latvijos ikimokyklinio ugdymo įstaigas „Mokymosi aplinkų kūrimas, modernizavimas mokinių pasiekimų pažangai užtikrinti Latvijos ugdymosi Kaimynėje šalyje, pačioje sostinėje Rygoje aplankėme 3 ikimokyklinio ugdymo įstaigas: „Kastanitis“, „Abecitis“, „Madarina“. Šiose ikimokyklinio ugdymo įstaigose matėme įvairių ugdymo sistemų: Montesori, Valdorfo, nemažai priemonių iš natūralių gamtos medžiagų, kurias bendradarbiaudami gamina ugdytinių tėvai ir pedagogai. Didelis dėmesys skiriamas muzikiniam vaikų ugdymui. Vaikai mokomi groti dūdelėmis, kanklėmis, mušamaisiais instrumentais. Rygos darželiuose didelis dėmesys skiriamas įstaigos aplinkai. Lauko erdvėmis rūpinasi visa bendruomenė: ugdytinių tėvai, pedagogai ir patys vaikai. Aplinkos apželdintos įvairiais augalais, sodinukais, šiukšlės rūšiuojamos. Prioritetai skiriami ekologiniam vaikų ugdymui, dalyvaujant tarptautiniuose projektuose, fiziniam vaikų aktyvumui, etnokultūriniam vaikų ugdymui.

Sigita Krasauskienė, ikimokyklinio ugdymo skyriaus vedėja

{gallery}latvija2016{/gallery}