Paroda „Tas laisvės nevertas, kas negina jos“ mokykloje

2016 m. sausio 17 dieną Lietuvos Krašto apsaugos savanorių pajėgoms sukanko 25-eri metai. Jubiliejaus proga Vytauto Didžiojo karo muziejus sausio 9 dieną pristatė tam skirtą parodą „Tas laisvės nevertas, kas negina jos“, kuriose supažindinama su KASP istorija ir reikšme Lietuvai. Lietuvių tautai niekada nebuvo svetima savanorystės idėja.

Jos vedami, skirtingu laiku Tėvynės ginti stojo įvairaus amžiaus, išsilavinimo ir socialinės padėties žmonės. Priešindamiesi ginklu, žodžiu, spauda ir tikėjimu, jie stengėsi išsivaduoti, iškovoti bei įtvirtinti valstybingumą ir nepriklausomybę. Šiandien ši ryški savo vizualine ir pažintine prasme paroda puošia mūsų mokyklą. Siekiant suteikti parodai stiprią edukacinę reikšmę, mokyklos istorijos mokytoja V. Jasulaitienė supažindino mokinius su parodoje atskleidžiamomis istorinėmis detalėmis ir skyrė mokiniams kūrybiškų užduočių, kuomet mokiniai parodoje eksponuojamuose darbuose turėjo atrasti atsakymus į pateiktus klausimus. Vytauto Didžiojo karo muziejaus kolektyvas ne pirmą kartą dalinasi prasmingomis Lietuvos istoriją iliustruojančiomis parodomis su mūsų mokyklos bendruomene. Tikime, kad šis gražus bendradarbiavimas ir toliau džiugins mus nuostabiais darbais.