Kur tas dulkėtas traukinys...

2021 m. birželio 16 d.

1941 m. birželio 14 d. Sovietų Sąjunga pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sibirą.
Per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta 18000 žmonių. Skausmu ir netektimis, baime ir nežinia paženklinti tremties metai nepalaužė buvusių tremtinių dvasios ir suteikė stiprybės visai tautai, siekiant nepriklausomybės.
Ir ne veltui aitvaras pasirinktas tremtinių vilties ir svajonių simboliu.


Žmonės, kurie buvo ištremti, neteko visko, tačiau svajones, viltį galėjo turėti neišsiduodami ir tvirtai saugodami jas savo širdyse.
Kauno Nemuno mokyklos 1b klasės mokinai, tą dieną ne tik virtualiai keliavo dulkėto traukinio keliu, klaidžiojo tuščiais senojo kaimo takeliais, juto stingdantį Sibiro šaltį, bet ir savo mažas vaikiškas svajones sudėjo į svajonių ir vilties aitvarus.