Gedulo ir vilties dienos minėjimas

Birželio 2 d. mokyklos bendruomenė susirinko paminėti Gedulo ir vilties dieną ir prisiminti visus, kurie buvo priversti palikti gimtuosius namus....

Istorijos mokytoja Virginija Jasulaitienė šį gražų rytą palygino su ta tragiška 1941-ųjų metų birželio diena, kuomet prasidėjo trėmimai, sugriovę daugelio žmonių gyvenimą. 8 klasės mokinės kalbėjo apie tremties mastus Lietuvoje, deklamavo eilėraščius ir skaitė tremtinių prisiminimų ištraukas. Skambant dainai „Jei ne auksinės vasaros“ stebėjome nuotraukas, įamžinusias tremtinių vargus ir liūdną likimą. Mokiniai ir mokytojai, prisimindami ir pagerbdami savo artimuosius, draugus ar pažįstamus, kuriems teko sunki dalia palikti namus, užrašė jų vardus atminimo lentoje. Stebėdami filmą „Tremties keliais“ pasidžiaugėme lietuvių pastangomis rūpintis mūsų tautiečių kapais ir įamžinti tremties vietas, kad ši kančia nebūtų pamiršta.

Mokiniai šiai dienai buvo paruošę „Paliktų namų“ maketus, kurių pristatymas įvyko mokyklos bibliotekoje. Mokyklos fojė, minint Gedulo ir vilties dieną, buvo eksponuota Gintauto Martynaičio piešinių paroda. Prisiminimų ciklas kupinas jausmų ir tikrų išgyvenimų, palietusių ne vieno mūsų gyvenimą ir įrėžusį gilų randą Lietuvos istorijoje.