Klaida

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but sveikasvaikas2016 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Edukacinė, socialinė iniciatyva „Sveikas vaikas-sveika ateitis“ ikimokyklinio ugdymo skyriuje.

Pasaulinės šefų asociacijų draugijos (WACS) rekomendacijomis, Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija vykdo edukacinę, socialinę iniciatyvą „Sveikas vaikas - sveika ateitis!“.

Asociacijos nariai, virtuvės šefai, ikimokyklinio ugdymo įstaigose supažindina vaikus su virėjo profesija, mūsų krašte užaugintomis daržovėmis, vaisiais, pasakoja apie sveiką mitybą. Vaikai atlieka kūrybines užduotis, mokosi kartu gaminti nesudėtingus užkandžius, kokteilius bei įvertina jų skonius.
Į šį projektą, mūsų švietimo įstaigos ikimokyklinio ugdymo skyriaus darželio grupės „Boružiukai“ vaikus, įtraukė virtuvės šefas Tomas Ragauskas (šios grupės auklėtinio Mato tėtis). Tomui padėjo jo žmona Ineta ir kolega Tadas.Jungaitis.
Virtuvės šefai vaikams pristatė Sveiko maisto spalvų rato vaisius, daržoves. Kartu atliko kūrybines užduotėles, kuriose pateikiamos ir nesudėtingos užkandžių, kokteilių receptūros. Įdomiausia vaikams kartu su šefais gaminti, pagelbėti jam paruošiant produktus, pamatyti, kaip trinamas kokteilis. Vaikai ragavo, uostė įvairias prieskonines žoles, vaisius, pamatė, kaip atrodo bičių korys. Nekantru buvo laukti skaniausio momento, paragauti kas yra stiklinėse.
Virtuvės šefai Tomas ir Tadas stebėjosi, kaip puikiai grupės auklėtojos: Ieva Čėsnaitė ir Roberta Genienė, vaikus susipažindinusios su sveikatos piramide. Svečius stebino vaikų išprusimas, nes jie puikiai atpažindavo rečiau matomas daržoves ar vaisius. Pasakojo, kaip aktyviai padeda tėveliams, seneliams prižiūrėti ir auginti įvairias sveikas gėrybes.
Po veiklos vaikai buvo pilni įspūdžių, dar ilgai kalbėjo apie savo pojūčius ir potyrius.
Ačiū virtuvės šefams: Tomui ir Tadui iš neišdildomus įspūdžius.
Sigita Krasauskienė, ikimokyklinio ugdymo skyriaus vedėja

{gallery}sveikasvaikas2016{/gallery}