Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. 1991 m. sausio 13-osios naktį sovietų kariuomenė puolė Vilniaus televizijos bokštą ir kitus pastatus, šaudė į beginklius žmones, mušė juos, traiškė tankais... Tą naktį prie Vilniaus televizijos bokšto žuvo 14, buvo sužeista apie 700 žmonių. „Nemuno“ mokyklos – daugiafunkcio centro bendruomenė šią dieną prisimena. Vertina. Didžiuojasi.

Sausio 13-ąją nuo ankstaus ryto mokyklos bendruomenę pasitiko patriotinė muzika, languose sužibusios žvakelės. Mokinių tarybos nariai kiekvienam, įžengusiam į mokyklą įsegė neužmirštuolės žiedelį, ragindami prisiminti ir vertinti šios prasmingos dienos auką. Pirmos, antros ir aštuntos klasių mokiniai pirmos pamokos metu išėjo į mokyklos kiemelį, kur iš sniego buvo supilta pilis, simbolizuojanti laisvą Lietuvą. Mokiniai simbolinę pilį puošė Lietuvos vėliava, neužmirštuolių žiedais ir žvakelėmis. Papuošus pilį, pagerbėme sausio 13-osios aukas tylos minute. Kitų klasių mokiniai dalyvavo mokykloje organizuotame kūrybiniame konkurse, kuomet mokiniai ant neužmirštuolės žiedlapių rašė savo mintis apie laisvę, apie Lietuvą. Šiais mokinių mintimis puoštais žiedais buvo papuoštas mokyklos stendas. Taip pat buvo vykdomos mokomųjų filmų, reportažų sausio 13-osios tema peržiūros, diskusijos, buvo dainuojamos patriotinės dainos, skaitomi eilėraščiai apie Lietuvą. Sausio 13-osios įvykiams atminti bibliotekoje buvo eksponuojama paroda. Šiandien visos mokyklos erdvės prisipildė rimtimi, pagarba ir dėkingumu už auką, kurios dėka šiandien esame laisvi.